Dark Crimes
4.8 (میانگین رآی 6,810 نفر)
24 نمره منتقدین
6.4 امتیاز کاربران (38 رای)

Dark Crimes ( 2016 )

تاریخ انتشار :2018/05/18
پس از تحقیقات درباره مرگ یک شهروند، مشخص می شود که مرگ او به سرنخ هایی که در یک کتاب وجود دارد مرتبط است و...
Dark Crimes
 • کیفیت: BluRay 1080p حجم : 1.4 گیگابایت رزولوشن: 1920x800 انکودر: Ganool
  کیفیت: BluRay 1080p x265 - 10 bit حجم : 1.12 گیگابایت رزولوشن: 1920x800 انکودر: PSA
  کیفیت: BluRay 720p حجم : 851.89 مگابایت رزولوشن: 1280x544 انکودر: MkvCage
  کیفیت: BluRay 720p حجم : 799.65 مگابایت رزولوشن: 1280x544 انکودر: Ganool
  کیفیت: BluRay 720p x265 - 10bit حجم : 570.69 مگابایت رزولوشن: 1280x544 انکودر: PSA
  • gmwow
   آیا این نقد برایتان مفید بود ؟
   gmwow
   جمعه, 29 تی‍ 1397 ساعت 13:52
   • داستان کلی :
   • نقش آفرینی بازیگران :
   • موسیقی متن :
   • جلوه های ویژه :
   • تأثیرگذاری :
   نقاط قوت
   • موسیقی
   نقاط ضعف
   • کارگردانی آشفته
   • برخی کلیشه‌ها در روابط و رفتار شخصیتها
   • شخصیت پردازی نسبتا ضعیف
   کسی در فیلم حضور دارد که من بشناسم؟

   جیم کری که یکی از موفق ترین کمدین های تاریخ هالیوود بوده، بازیگر نقش اصلی فیلم است. شارلوت گینزبورگ هم که بازیگر مورد علاقه لارنس فون تریه است و در اغلب آثارش حضور داشته، دیگر بازیگر فیلم است.

   داستان فیلم درباره چیست ؟

   این فیلم براساس مقاله ای که در نیویورکر چاپ شده بود ساخته شده و داستان کارآگاهی به نام تادک ( جیم کری ) را روایت می کند که سعی در حل و فصل پرونده ای دارد که سرنخ های آن در کتاب یک نویسنده قرار دارد. تادک در تحقیقات خود، با نامزدِ این نویسنده رفیق می شود و کلی فانتزی به کار می گیرد تا بتواند مشکلاتی را حل کند اما..

   کارگردان کیست؟

   آلکساندروس آوراناس که فیلم فیلم قبلی اش به نام « خانم خشونت » در سال 2013 ساخته شده بود و اثر قابل قبولی هم بود. « جنایت های تاریک » اولین فیلم انگلیسی زبان این کارگردان به شمار می رود.

   خانواده ها در هنگام تماشای فیلم باید به چه نکاتی توجه نمایند؟

   خانواده ها یکدل و یکرنگ شوند برای اینکه فرزندان عزیزشان را از تماشای این فیلم بر حذر داشته باشند چراکه هرچیزی که ضد دنیای کودکان باشد در این فیلم یافت می شود!

   نکات مثبت فیلم ؟

   اینکه فیلم اشاره به مقاله نیویورکر می کند و باعث می شود مخاطب کنجکاو شده و به سراغ مطلب مورد نظر برود که اتفاقاً مطلب جالب و خواندنی است.

   نکات منفی فیلم ؟

   فیلمنامه اثر برگرفته از مقاله نیویورکر است اما در اقتباس سینمایی تغییرات فراوانی به خود دیده که این تغییرات هم ابداً جالب نبوده اند. به تصویر کشیدن سوء استفاده های جنسی و تحقیر و خشونت های جنسی، آن هم بدون هدف و کارکرد سینمایی، به تماشاگر شوک نمی دهد بلکه او را منزجر می کند!

   تکلیف فیلم با خودش مشخص نیست. گاهی ملودرام سوزناک می شود و گاهی به جاده آثار جنایی می زند و حتی در دقایقی، یک تریلر می شود! به نظر می رسد که کارگردان نمی دانسته قرار است چه چیز از فیلمنامه بدست بیاورد!

   آثار جنایی ( بهرحال فیلم با عنوان جنایی اکران شده! ) معمولاً دارای نقطه اوج و فرود هستند و می توان لحظات غافلگیر کننده ای در طول داستان یافت. اما در « جنایت های تاریک » همه چیز بر یک خط ثابت استوار است که هیچ فراز و فرودی را تجربه نمی کند. پیگیری داستان فیلم حقیقتاٌ سخت است!

   فارغ از پرداخت شخصیت های مکمل داستان که بهتر هست درباره آن صحبت نکنیم، باید گفت که شخصیت اصلی داستان هم شکل و شمایلی کاملاً کلیشه ای دارد. کارآگاهی که انگیزه هایش مجهول است اما اینقدر درد و بدبختی در افکارش دارد که می توان هر اقدام او را به یکی از آنان بست! به زبان ساده تر او به دنبال رستگاری و اینجور چیزهاست!

   تمام بازیگران فیلم از این پس می توانند این نکته را در کارنامه هنری شان لحاظ کنند که حضور در فیلم « جنایت های تاریک » احتمالاً بدترین نقش آفرینی دوران بازیگری شان بوده.

   عامل تاثیرگذار برای تماشای فیلم:

   نخست اینکه مقاله مذکور را مطالعه کرده باشید و عامل بعدی، جیم کری، هرچند که ناامیدمان می کند!

   حرف آخر :

   « جنایت های تاریک » از آن دست آثاری است که ساخته می شوند و در انبار نگهداری می شوند و خیلی بی سر و صدا اکران می شوند تا بلکه بتوانند مقداری فروش هم کسب نمایند. «جنایت های تاریک » را می توان یکی از ضعیف ترین فیلمهای سال لقب داد که یک جیم کری هدر رفته هم در خودش دارد!

عناوین مشابه

2 Fast 2 Furious (2003)
5.9
پلیس سابق، «برایان او کانر»، بخاطر فراری دادن دوست متهمش، دستگیر میشود. اکنون به او فرصتی داده شده تا پلیس از مجازاتش چشم پوشی کند. او باید همراه یکی از دوستان قدیمی‌اش، به پلیس در دستگیری یک وارد کننده مواد مخدر کمک کند.